Nadomestni Tradicionalni slovenski zajtrk bo v petek, 11. junija 2021

10 Jun 2021

Tradicionalni slovenski zajtrk obeležujemo tretji petek v novembru, na dan slovenske hrane, vendar ga lani zaradi epidemioloških razmer ni bilo mogoče izvesti v vrtcih, temveč doma, v krogu družine. Letošnje leto pa bo zaznamovano z lepo izkušnjo, da bodo otroci v poletnem času doživeli nadomestni zajtrk.

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano je namreč podalo pobudo šolam, vrtcem in zavodom za vzgojo in izobraževanje otrok, naj letos kar dvakrat povežejo podeželje z našimi najmlajšimi. Pobuda je nastala z namenom, da se izpolni višji namen zajtrka – izobraževanje in ozaveščanje otrok o pomenu zajtrka ter pomenu in prednostih lokalno pridelanih živil slovenskega izvora. Otroci boda na ta dan tudi v našem vrtcu jedli tradiconalne sestavine slovenskega zajtrka – kruh, maslo, med, mleko ter jabolko ali drugo sezonsko sadje.

Dober tek!

Prilagoditve