Odprtje vrtca od torka, 26.1.2021

21 Jan 2021

Spoštovani.

Včeraj je Vlada Republike Slovenije sprejela odločitev o sproščanju ukrepov za zajezitev in obvladovanje epidemije COVID-19. Mednje spada tudi popolno odprtje vrtcev.

Tako imamo vrtec od TORKA 26. 1. 2021 spet odprt za vse otroke, ob upoštevanju priporočil NIJZ in navodil resornega ministrstva. V ponedeljek je še vedno le za starše otrok, ki se ne morete organizirati drugače. Prosim, da se tega držite, ker je v ponedeljek, 25. 1. 2021, za vse nas organizirano hitro testiranje, da se vrnemo v proces brez okužb.

V programu WEB VRTEC, označite ODSOTNOST otroka za ponedeljek in za ostale dni, do petka – jutri, 22. 1. 2021 do 9.00.
Jutri, 22. 1. 2020 od 9.30 do 10.00, bodo strokovni delavci poklicali le tiste starše, ki otroka niste odjavili – se pravi, bo prisoten, da jim sporočite uro prihoda in odhoda otroka.
Otroci bodo cel dan v isti igralnici, zato se držite prihoda in odhoda otroka, kot ste najavili strokovnim delavcem.

Za otroke, ki bodo odjavljeni v WEB VRTEC, je vrtec v času razglašene epidemije, brezplačen.

Prosimo, da v vrtec pripeljete le zdrave otroke in da ste zdravi tudi vi. Vsako okužbo v družini, javite na mail ali pošljite sms: romana.epih@vrtec-medvode.si , 041 832 812.

Dosledno se držite priporočil in navodil o higienskih ukrepih:

• Obvezna nošnja mask za odrasle in razkuževanje ob vstopu v vrtec – tudi če ste covid-19 preboleli ali ste bili že cepljeni (navodilo medicine dela).
  • Otrok mora biti v vrtcu do 8.00, da se potem razkužijo kljuke, klopce… in se delovni proces (zajtrk) nadaljuje nemoteno.
  • Ob prihodu v vrtec bodite pozorni, na število odraslih v garderobi. Če je gneča, počakajte.

V sistem vstopajo zdaj vsi otroci in vsi delavci, zato je verjetno, da se pojavi kakšna okužba in bo potrebna karantena. V tem primeru vas obvestim o protokolu v posebnem mailu.

Dopis starši – Priporočilo pediatrov