Obvestilo ravnateljice

3 Feb 2021

Spoštovani.

Dolgujem vam informacijo v zvezi s plačilom oskrbnine vrtca, od 26. 1. 2021 do 29. 1. 2021 in naprej, v rdečih regijah. Danes smo prejeli z MIZŠ okrožnico – tekst citiram:

»Spoštovane ravnateljice, spoštovani ravnatelji,
kljub prizadevanjem Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, da bi bili starši v času razglašene epidemije oproščeni plačila za vrtec, predlog ni bil upoštevan v PKP8, zato vas obveščamo, da v času od 26. 1. 2021 do 29. 1. 2021 ni pravne podlage, da bi bilo plačilo staršev za otroke, vključene v vrtce na območjih rdečih regij, financirano iz državnega proračuna«.

Celotno besedilo okrožnice si lahko preberete na dnu teksta v priponki.

V petek, 29. 1. 2021, smo imeli obisk inšpekcije v enoti Ostržek in danes, 3. 2. 2021, v enotah Pirniče, Sora in Senica. Vse je bilo kot je prav, ni bilo nepravilnosti.

Zahvaljujem se vam za spoštovanje pravil in navodil, ki so v tem trenutku zares pomembna in seveda jih upoštevajte tudi v naprej.

Jutri, v četrtek, sporočite strokovnim delavcem v oddelku uro prihoda in odhoda vašega otroka v naslednjem tednu v vrtec, da poskrbimo za optimalno organizacijo dela.

Še vedno se dosledno držite priporočil in navodil o higienskih ukrepih:

• Obvezna nošnja mask za odrasle in razkuževanje ob vstopu v vrtec – tudi če ste covid-19 preboleli ali ste bili že cepljeni (navodilo medicine dela).
  • Otrok mora biti v vrtcu do 8.00, da se potem razkužijo kljuke, klopce… in se delovni proces (zajtrk) nadaljuje nemoteno.
  • Ob prihodu v vrtec bodite pozorni, na število odraslih v garderobi. Če je gneča, počakajte.

Ohranjamo stalne »mehurčke«, da izboljšamo epidemiološko sliko.

Plačilo_vrtca od 26-1 do 29-1-2021