Obvestilo ravnateljice

10 Sep 2021

Spoštovani starši.

V nadaljevanju vam pošiljam mali opomnik, če ste kaj pozabili, oz. spregledali.

Vezano na zadnji V Odlok o načinu izpolnjevanja pogoja prebolevnosti, cepljenja in testiranja za zajezitev širjenja okužb z virusom SARS-CoV-2, je med drugim določena obveznost obiskovalcev v vrtcih:

1. Pogoj PCT je potreben ob uvajanju otroka v vrtec, za roditeljski sestanek ali pogovorne urice v notranjih prostorih.
  1. Pogoja PCT med drugim ni potrebno izpolnjevati osebam ki,:

so mlajše od 12 let,

pripeljejo ali odpeljejo otroka oziroma učenca v vrtec, 1., 2., ali 3. razred osnovne šole,    glasbeno šolo do vključno 2. razreda, v osnovno šolo s prilagojenim programom ali zavod za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami.

1.     ZAŠČITNE MASKE

Uporaba zaščitne maske je po odloku obvezna pri gibanju in zadrževanju v vseh zaprtih javnih krajih oziroma prostorih.

Uporaba zaščitne maske med drugim ni obvezna za:

1. otroke do dopolnjenega 6. leta starosti,
  2. učence v osnovni šoli do vključno 5. razreda, izključno ko so v matičnemu oddelku,
  3. učence glasbene šole do vključno 2. razreda,
  4. vzgojitelje predšolskih otrok in vzgojitelje predšolskih otrok – pomočnike pri opravljanju neposrednega dela z otroki, v skupnih prostorih in na hodnikih je OBVEZNA.
  5. osebe s posebnimi potrebami, ki jim je uporaba zaščitne maske iz objektivnih razlogov onemogočena,
  6. učence, dijake in študente pri pouku športa, športne vzgoje in pouku in učence glasbene šole pri pouku pihal, trobil, petja, plesne pripravnice, sodobnega plesa in baleta ter dijake pri pouku plesa, petja in inštrumenta.

V primeru, da zbolite in ste na PCR testu pozitivni sami ali otrok, me nemudoma obvestite!

V želji, da ostanejo vrtci odprti, računam na vaše polno sodelovanje.