TEDEN OTROKA, od 5. do 11. oktobra

2 Okt 2015

Približuje se teden otroka, to je čas, ko otrokom z različnimi dejavnostmi omogočimo veselo in sproščujoče druženje z vrstniki in odraslimi. Letošnja tema je “Nekaj ti moram povedati”, s tem želimo poudariti, kako pomembno in nujno je kakovostno sporazumevanje otroka ali mladostnika z drugo osebo. Komuniciranje je vedno dvosmeren odnos, v katerem udeleženci sporočila pošiljajo, sprejemajo, zaznavajo in interpretirajo. Vse prevečkrat pa z otroki poteka le enosmerna komunikacija z razlago, zapovedjo, ukazom, opozorilom, prošnjo ali prepovedjo, ne da bi ob tem imel otrok možnost vprašati ali argumentirati svoje stališče.

Tudi v našem vrtcu bomo teden otroka obeležili z različnimi dejavnostmi, in sicer z glasbenim ustvarjanjem, kostanjevim piknikom, s Ciciolimpijado, otroci-otrokom, Osržkovim tekom, obiskom bližnjih hribčkov, jesenskimi delavnicami …

 

Prilagoditve