PRVI TURISTIČNI KORAKI

9 Jun 2016

Vrtec Medvode že vrsto let sodeluje pri projektu Turistične zveze Slovenije z naslovom Prvi turistični koraki.

• V šolskem letu 2008/09 so otroci spoznavali Medvode preko pripovedk in legend, vezanih na sam kraj.
  • V šolskem letu 2009/10 je bila tema »Moj kraj – Moj ponos«, preko katere so se spoznavali z znamenitostmi Medvod in se ob projektu tudi ekološko osveščali.
  • V šolskem letu 2010/11 je bila tema «Gozd – drevo«. Otroci so preko pravljice Drevo Krištof spoznavali, zakaj človek potrebuje drevo, kako drevo zraste, nudi zavetje živalim in ljudem ter kako lahko vsi prispevamo k varovanju gozdov.
  • V šolskem letu 2011/12 je bila tema »Ekologija«, ko so otroci spoznavali pomen predelave lesa in ustvarjali svoj papir iz papirne kaše.
  • V šolskem letu 2012/13 pa je bila tema »Potujemo z jezikom«. Otroci so preko celega leta spoznavali lokalno kulinariko in se seznanili z nekaterimi lokalnimi pridelovalci, značilnimi za naše kraje. Prepustili  so se okušanju in poimenovanju jedi, zraven pa povabili tudi naše stare starše kot najboljše informatorje.
  • V šolskem letu 2013/14 pa je bila tema “Na zabavo v naravo”. Namen projekta je bilo spoznati bližnjo okolico vrtca, se zabavati ter kakovostno preživeti čas v naravi v zimskem času.
  • V šolskem letu 2014/15 so otroci spoznavali “Zgodbe Medvod”. Zaključno poročilo si lahko preberete tukaj Poročilo za Prve turistične korake 2014-15.
  • V šolskem letu 2015/16 je bila tema “Zeleni turizem”. Zaključno poročilo: Zeleni turizem
  • V šolskem letu 2016/17 je bila tema “Potujem, torej sem”. Zaključno poročilo: Poročilo Potujem, torej sem
  • V šolskem letu 2018/19 je bila tema “Kultura in turizem”. Zaključno poročilo: Poročilo Kultura in turizem
  • V šolskem letu 2019/20 je bila tema ” Festival naj bo!”. Zaključno poročilo: Prvi Turistični koraki-zaključno poročilo